Sadece Tavsiye...

Kışın en keyifli yanı da kendine ayırdığın uzun zaman dilimleri.Günler ne kadar kısalsa da kendine ayırdığın zaman dilimi aslında daha çok artıyordu. Kendi kendini dinlediğin, yeni kitaplar, müzikler, filmler keşfettiğin en güzel zamanlar.Böyle zamanlarda insanın kendine yararlı olduğu,içinde yeni renkler keşfettiği uyanışların en güzelini yaşadığı nadide zamanlar.Benim de kendi içimde böyle yeniliklere yer açmaktan zevk aldığım en güzel mevsimdi artık kış.Kışı sevmeme neden olan en güzel bahane.Yoksa soğuğun yağmurun nesini seveyim;)Aslında kış çoğu insana göre karamsarlık mevsimiydi.Psikolojik olarak etkilendiğimiz bir gerçekti.Ama doğaya uyum sağlamaktan başka çaremizde vardı mutlaka bunun içinde de bir güzel yol bulabilirdik.Bu zamanlarda kendimce yeni keşfettiğim yeni yeni ilgi duyduğum şeyleri paylaşmak isterim naçizane. Ve sen şu anda bu yazıyı okuyan sevgili okur senin tavsiyelerini de duymak isterim yaz bana olur mu:) Buyurun bakalım neler varmış listede:

*Kitap
  • Şeker Portakalı/JOSE MAURO DE VASCONCELOS: Geç kalınmış bir keşif.Çocuk masumiyetini tekrardan yaşamak isteyen herkese tavsiyedir. Serinin son kitabındayım şu an.
  • Martin Eden/JACK LONDON:Uzun zamandır beni bu kadar etkileyen bir kitap hatırlamıyorum.Bitmesini istemediğim nadide kitaplardan.
  • Nil'in Kelebekleri/NİL KARAİBRAHİMGİL: Seviyorum bu kızı.Yazdıklarında mutlaka kendi hayatıma yorumladığım şeyler çıkarıyorum.Köşe yazılarından oluşan bir kitap ve okumak için bir şeyler aradığımda elimin gittiği rastgele bir sayfasını açıp okumaktan zevk alıyorum.
  • İçimizdeki Şeytan/SABAHATTİN ALİ: Anlatımını sevdiğim yazarların en kıymetlisi.Kelimelere dökmem mümkün değil kitabı.Yalın anlatımın kelimelere dökülmüş hali.
**Müzik
  • James Blunt
  • Buika
  • Edith Piaf
Biraz yazlık bir playlist oldu aslında.Ama bana hissettirdiği tılsımı seviyorum bu müziklerin.Klasik müzikler de bu listenin vazgeçilmezleri arasında.

***Sosyal Medya
     
Sosyal medya olarak kullanmaktan demeyelim de karıştırmaktan en çok hoşlandığım instagram.Burda da takip ettiğim paylaşımlarından büyük zevk aldığım lugat365 ve kisacikfilm hesapları.    Yaz bana ben buradayım...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Başlangıç....

AZ...